вівторок, 28 червня 2016 р.

"Читаємо вірші Івана Франка мовами світу"

 Незабаром Україна зустрічатиме ще один прекрасний ювілей свого славного сина, невтомного борця за справедливість, за світлу долю рідного народу – Івана Яковича Франка, нашого земляка. Цього року, 27 серпня, виповниться 160 років від дня народження великого літератора. Слово поета – живе і діяльне. Воно і в ХІХ, і в ХХ і в нинішньому ХХІ столітті піднімає дух української нації, веде до найсвітліших вершин краси і духовності, утвердження і розвитку українського народу, у величне царство рідної мови та класичної літератури.
     Визначним є те, що цей Титан Духу на початку ХХ-го століття побував у нашому рідному місті, зі сцени Народного Дому (який тоді знаходився по вулиці Шашкевича) читав свого «Мойсея».
     Майже усі відомі критики і класики словянських народів ХІХ і ХХ століть досліджували  творчість і писали твори про Івана Франка. Та сам Франко написав стільки, скільки,  мабуть, написали всі українські літератори до початку ХХ століття. Його праці забагато для безсмертя однієї людини, тому його трудом обессмертився наш народ.  
     10 травня в районній бібліотеці для дітей зібралося 36 учасників (учнів 8-9 класів) поетичного конкурсу-марафону "Читаємо вірші Івана Франка мовами світу " щоб послухати, як звучить поезія. І не просто поезія, а поезія одного з найталановитіших українських літераторів,  яка буде линути як на нашій рідній мові так і на мовах світу – англійській, німецькій, польській. У нелегкій боротьбі перемогу здобула учениця 9 класу Ремезівцівського НВК Лісова Зореслава та бажаємо їй  успіху в обласному конкурсі-марафоні, який відбудеться 27 вересня 2016 року в обласній бібліотеці для дітей.

"Чорнобиль : від катастрофи до сьогодення"

Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. В 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести.
Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.
Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Навпаки всім жителям містечка атомників ще звечора, під вихідний, жадалося отримати від природи хорошу погоду. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву. Жах тієї ночі люби з болем згадують і сьогодні. Скільки  болю і  страждань довелось пережити простим людям в мирний час. Скільки поламаних доль, втрачених життів, загубленого здоров’я через фатальну помилку.
Цього року ми вшановуємо 30-річницю з дня катастрофи. В Ремезівцівському НВК відбулася година скорботи спільно з вчителем біології Семчук О. Й. та учнями 8 клас. Учні переглянули відеоролик, в якому були відображені події 1986 року та обговорили його. На заході присутні учні 10 класу, вчитель зарубіжної літератури Гонтар Л. І. та шкільний бібліотекар. Опісля вшанували героїв, що віддали своє життя у боротьбі з пожежею хвилиною мовчання.












Година спілкування "Вибір професії-важливий крок у житті людини"

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість - одна з  найважливіших  умов відчуття життєвої повноцінності. Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми.
Не менш важлива обставина - людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки і найкраще. Це принесе користь людині і всьому суспільству. Звичайно, свої таланти і нахили можна успішно виявити, застосувати в багатьох професіях, а не тільки в одній, як часом помилково уявляють батьки та діти. Щоб дійти правильного рішення, треба бути добре поінформованими. І хоча в цьому плані школи, підприємства, державні та громадські організації проводять значну роботу, необхідно самим виявити ініціативу і шукати належну інформацію.
Багато зла може привести прагнення батьків за всяку ціну «пробитися» до певної школи, до певної спеціальності, якщо дитина не виявляє до цього ані хисту, ані бажання. Багато людей й досі дуже обмежено уявляють собі коло професій, які можна здобути в різноманітних навчальних закладах.
Якби суспільство виходило з таких уявлень, то ми б мали повно продавців, кухарів, перукарів, водіїв, юристів, співаків та акторів, а для решти професій, а їх переважна більшість, людей би не вистачило.
При виборі професії молодим людям необхідно враховувати всі обставини, пов'язані з майбутньою трудовою діяльністю, вміти правильно порівнювати стан свого здоров'я і негативні фактори професії. Це дозволить їм надовго зберегти свої життєві сили і досягти великих успіхів у житті та кар'єрі.
Зробити правильний вибір – значить обрати таку професію, яка потрібна суспільству, тобто затребувана на ринку праці. Крім того, вона повинна бути доступною для вас, відповідати вашим природним здібностям, знанням і вмінням. І найголовніше – обрана професія має приносити радість, достаток, задоволення.
15 квітня у Ремезівцівському НВК проведено годину спілкування спільно з вчителем української мови і літератури Лісовою З. І. На заході були присутні заступник директора Смерека Л. М., шкільний бібліотекар Замківська М. М. та організатор масових заходів Григорів О. Й. Захід проведений з учнями 9 і 11 класів.