Село Ремезівці на Золочівщині є малою Батьківщиною для тих, хто народився і живе тут, і для тих, хто вирішив шукати своєї долі на інших теренах.
Початки Ремезівців сягають сивої давнини. Перші поселення на теренах села виявлені під час археологічних досліджень і сягають дохристиянської ери. З писемних джерел село під назвою Желшезовче постає у 1415 році. В актах цієї доби згадується під назвою Ремезівці із 1469 року.
Ремез-невеличка пташка, що гніздиться в заплавках рік та озер, вибудовує свою хитру домівку у вигляді "рукавички", цим рятує своє потомство від зазіхань хижаків, мабуть, не безпідставно є символом села.
Культурне життя ремезівцівської громади зосереджувалося навколо читальні"Просвіта", яка постала в селі однією з перших на Золочівщині.
Добре зерно, засіяне у благодатний грунт Ремезівцівщини, дало добрі сходи. Звідси вийшли і пішли в далекий світ поети Роман Завадович і Теодор Курпіта, широко знані діячі науки-Петро Дацко, Володимир Боднар, Володимир Болюбаш-фундатор і редактор фундаментальної праці-"Золочівщина-земля Маркіяна Шашкевича", з ремезівцівського кореня постав і визначний політичний діяч, перший посол США в Україні-Роман Попадюк і багато інших славних наших земляків.
В бібліотеці експонується краєзнавчий куток, де зібрано матеріали про історію виникнення села,про знатних земляків, синам про батьків, про односельчан, які загинули і своїм подвигом прославляли рідний край.



У бібліотеці оформленно книжкову виставку "Народе мій, до тебе я ще верну", присвячену Роману Завадовичу і Володимиру Болюбашу.
На виставці зібрані твори письменників, спогади людей, односельців, друзів, письменників. Період Ремезовець-це золота доба у творчості Завадовича. Тоді постали такі твори, як "Пригоди гномика Ромтомтомика" тощо. Також експонується книжкова виставка "Раз добром зігріте серце, вік не охолоне". На виставці зібрані всі книги, які подаровані українською діаспорою з м. Торонто. З ініціативи Володимира Болюбаша подаровано 348 книг, 323 книги подаровані Теодором Курпітою з Австралії. Ці книги користуються великим попитом серед користувачі. Це художня та історична література.
Немає коментарів:
Дописати коментар